Eşcinsellik genlerden mi, hayat tarzından mı geliyor?
psychological medicine adlı bir bilimsel dergide yayımlanan makalede, eşcinselliğin temeli araştırıldı. hürriyet gazetesi yazarı İsmet berkan, “psychological medicine” adlı bir bilimsel dergide yayımlanan eşcinsellik araştırmasını köşesine taşıdı. berkan, eşcinselliğin genlerden geldiğini ortaya ..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Monster-Cani
Simurg Nakrut
Avaz Avaz Resimler Çizmeli Çocuklar İçin!
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Hollanda'da 'eşcinsel evlilik turizmi'ne destek önerisi

hollanda'da muhalefet partileri, hükümetin eşcinsel hakları konusunda yeniden dünya çapında lider rolü üstlenmesini istiyor. avrupa birliği'nin (ab) eşcinsel evlilikleri kabul etmesi ve "eşcinsel evlilik turizmi" için vize kolaylığı da siyasetin gündeminde yer alıyor. hollanda parlamentosu'nda..
Boğaziçili öğrenciler “cinsiyetsiz tuvalet” için dilekçe verdi

boğaziçi üniversitesi lgbtİ çalışmaları kulübü (lubunya), 19 kasım dünya tuvalet günü’nde bir basın açıklaması yaparak üniversite bünyesinde cinsiyete göre ayrılmamış tuvaletlerin bulunması için dilekçe verdi. "çişimi yapmak için cinsiyetimi tanımlamak zorunda değilim!" üniversite bünyesindek..
Milletvekili Tanal, Hükümet’e LGBT Yurttaşların İnsan Haklarını Koruma Çalışmalarını Sordu

tbmm İnsan hakları İnceleme komisyonu üyesi tanal, bekir bozdağ, ayşenur İslam ve faruk çelik’ten yazılı cevap bekliyor cumhuriyet halk partisi (chp) İstanbul milletvekili mahmut tanal; lezbiyen, gey, biseksüel ve trans (lgbt) yurttaşların insan haklarının korunmasına dair hükümet çalışmalarıyla..
AKP, CHP ve MHP’den vekiller LGBTİ seminerine katılacak

avrupa parlamentosu’nun temel haklar ve lgbtİ’lerin ayrımcılıktan korunmasına ilişkin tiran’da düzenleyeceği seminere akp, chp ve mhp’den 4 vekil katılacak. arnavutluk’un başkenti tiran’da 20-21 kasım’da düzenlenecek “temel haklar, ayrımcılık yasağı ve lgbtİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, inte..
Berlin’de Eşcinsellerin Cami Ziyareti Tartışması

berlin’deki şehitlik camii’ne eşcinsellerin yapacağı ziyaret ve panelin son anda iptal edilmesi eleştirilere yol açarken diyanet İşleri başkanlığı’nın cami yöneticilerine baskı yaptığı önesürülüyor berlin’in en büyük camisi şehitlik camii’ne eşcinsellerin yapmayı planladıkları ziyaretin iptal edi..
Maskeleri attılar

lgbt(lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel) kocaeli İnisiyatifi’nin İzmit’teki ilk etkinliği halk eğitim merkezi salonunda gerçekleşti. lgbt kocaeli İnisiyatifi ile kocaeli kadın emeği kollektifi’nin birlikte düzenlediği etkinlikte, halk eğitim merkezi salonu tamamen dolmuştu. dileyen herkesin ..
Bir lezbiyenin olay itirafları

ünlü yazar cengiz semercioğlu’nun bugün kaleme aldığı yazı oldukça ilgi gördü. bir lezbiyene son 2 aydır nasıl lezbiyen olmaya karar verdiğiyle ilgili sorular yöneltti. İşte o ilgi çeken röportaj!.. *lezbiyen olmaya nasıl karar verdin? bana lezbiyen deme, lezbiyenlik tabirine karşı çıkıyorum. ..
Fotoğraflarla Trans Misafirhanesi sergisi açılıyor

trans misafirhanesi ve misafirlerinin görsellerinden oluşan trans evi fotoğraf sergisi 20 kasım nefret suçlarıyla mücadele günü öncesinde, 15 kasım’da karşı sanat’ta açılıyor. İstanbul lgbtİ dayanışma derneği’nin, barınma, sağlık hizmetlerine erişim gibi konularda yardıma ihtiyaç duyan trans bire..
Diger haberler:
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54

 Toplam Haber :1224

En son yapılan okuyucu yorumları
- esaretin_bedeli : Asıl fiziki saldırıdan endişem var.Evde yolda koruması olması lazım.Maalesef TC de yobaz çok. (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- ZiFiRi : Herkes dininde özgür olmalı,onun/bunun dinine laf atmak kimsenin haddi değil! (Haber:Amsterdam, kadın ve eşcinselleri aşağılayan vaazla..)
- Nora88 : Hep böyle tipler zaten seks partilerine katılıyor fazla bastırmaktan seviyeli ilişki kuramayıp insan (Haber:..)
- xBeyz : Ne gariplik varsa bu hindistanda var. Akraba evliliği diye mutasyon geçirdiler ülkece. (Haber:İnanılmaz olay: Hamile kalamayan kadın doktorda er..)
- xBeyz : Netflix adamın dibi (Haber:“Maalesef tüm eşcinsellerin çok önemli olduğunu he..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı
Türkiye A milli Voleybol takımının voleybolcusu Ebrar Karakurt, sosyal medya hesabından sevgilisi ile paylaşım yapması ardından bazı hesaplar ve haber siteleri tarafından homofobik bir dille hedef gös
(Okunma:2500)

Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları
Türkiye Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başarılı oyuncusu Ebrar Karakurt, kız arkadaşıyla paylaştığı fotoğrafla gündeme geldi. Karakurt tepkilerin ardından paylaşımını silerken DW Türkçe sporda homofo
(Okunma:2046)

Bakanlık'ın Boğaziçi savunması: Tutuklamalar hukuka uygun
Adalet Bakanlığı, Kabe soruşturması kapsamında yapılan tutuklamalara ilişkin Anayasa Mahkemesi'ne verdiği cevapta, eşcinselliğin İslam'a göre haram olduğunu belirterek tutuklamaların kanuna uygun oldu
(Okunma:1958)Diger haberler:
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54

 Toplam Haber :1224