Filmmor Kadınların Direnişiyle Başlıyor
"kadınların sineması, kadınların direnişi, direnişin sineması" temasıyla düzenlenecek 13. uluslararası gezici filmmor kadın film festivali, 13 mart cuma günü İstanbul’dan yola çıkıyor. 13. uluslararası gezici filmmor kadın filmleri festivali’nin bu yılki programı ve altın bamya adayları bugün ram..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Monster-Cani
Simurg Nakrut
Avaz Avaz Resimler Çizmeli Çocuklar İçin!
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Ünlü Yıldızın Babası Önce Kadın, Sonra Lezbiyen Olacak!

cinsiyet değiştirme ameliyatından sonra adının "belinda" olacağını söyleyen kim kardashian'ın babası bruce jenner, lezbiyen olmak istediğini de belirtti. kardashian'lar özel hayatlarındaki sanasayonlarıyla dünya gündeminden düşmüyor. kim'in babası bruce jenner kısa süre önce cinsiyet değiştirere..
Facebook Cinsiyet Seçiminde Sınırsız Özgürlük

facebook profil ekranında cinsiyet seçimine getirdiği sınırlamayı kaldırarak, üyelerine cinsiyet seçiminde sınırsız özgürlük getirdi. dileyen, istediği cinsiyet seçimini yazabilecek. facebook üyeleri 2014 yılından beri profillerindeki cinsiyet hanesini 58 farklı cinsiyet seçeneğinden biri ile dol..
iPhone’lara Farklı Irklar ve Gay Emojiler Ekleniyor

emojiler, hayatımıza önemli ölçüde giriş yapmaya devam ediyor. bazen internet üzerinden ya da sms yoluyla yazıştığımız kişilere, bir cümlenin yerini alabilecek emojiler gönderdiğimiz zamanlar oluyor. apple, emoji kavramını daha da genişletmek amacıyla os x 10.10.3 ve ios 8.3 beta 2 sürümünde yeni em..
Galatasaray transferine lezbiyen aşk engeli

galatasaray'ın transfer teklifinde bulunduğu avustralyalı kadın basketbolcu erin phillips, birlikte yaşadığı kız arkadaşının hamile olması nedeniyle öneriyi geri çevirdi. İlk 5 maçta sıfır çektiği kadınlar avrupa ligi'nde çeyrek finale kalarak büyük sürpriz yapan galatasaray odeabank kadın basketb..
Lezbiyen cinayete müebbet hapis

esenyurt'ta lezbiyen ilişki yaşadığı seher demir'i (21) kıskançlık nedeniyle bıçaklayarak öldüren hülya ceylan (26)müebbet hapis cezasına çarptırıldı. esenyurt'ta 29 nisan 2014 günü hülya ceylan, kız arkadaşı seher demir'i bıçaklayarak öldürdü. ailesi tarafından polise teslim edilen genç kız, öldür..
Kör lezbiyen opera sanatçısının ilham veren hikâyesi

doğuştan kör mezzo-soprano laurie rubin, ilham verici öyküsünü, “do you dream in color? insights from a girl without sight” (siz rüyalarınızı renkli mi görüyorsunuz? göremeyen bir kızın İçgörüleri) isimli biyografisinde anlatıyor. herkesin takdirini toplayan mezzo soprano opera sanatçısı laurine ..
CHP'li Tanal'dan LGBTİ Hakları İçin 22 Maddelik Yasa Teklifi

chp İstanbul milletvekili mahmut tanal, lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks (lgbtİ) yurttaşların insan hakları kapsamında haklarının korunması ve herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmalarının önüne geçilmesi için 22 maddelik bir kanun teklifi hazırladı. zete'den hülya karabağlı'nın haberin..
'Homofobik ve Transfobik Kitaplar Raflardan Kaldırılsın'

toplumsal dayanışma İçin psikologlar derneği tarafından yapılan açıklamada, "lgbtİ bireylere yönelik önyargı ve ayrımcılık içeren kitapların satışı ve basımı durdurulmalı, bu tür kitaplar raflardan indirilmelidir" denildi. toplumsal dayanışma İçin psikologlar derneği, lgbtİ bireyleri yönelik ayrı..
Diger haberler:
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50

 Toplam Haber :1224

En son yapılan okuyucu yorumları
- esaretin_bedeli : Asıl fiziki saldırıdan endişem var.Evde yolda koruması olması lazım.Maalesef TC de yobaz çok. (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- ZiFiRi : Herkes dininde özgür olmalı,onun/bunun dinine laf atmak kimsenin haddi değil! (Haber:Amsterdam, kadın ve eşcinselleri aşağılayan vaazla..)
- Nora88 : Hep böyle tipler zaten seks partilerine katılıyor fazla bastırmaktan seviyeli ilişki kuramayıp insan (Haber:..)
- xBeyz : Ne gariplik varsa bu hindistanda var. Akraba evliliği diye mutasyon geçirdiler ülkece. (Haber:İnanılmaz olay: Hamile kalamayan kadın doktorda er..)
- xBeyz : Netflix adamın dibi (Haber:“Maalesef tüm eşcinsellerin çok önemli olduğunu he..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı
Türkiye A milli Voleybol takımının voleybolcusu Ebrar Karakurt, sosyal medya hesabından sevgilisi ile paylaşım yapması ardından bazı hesaplar ve haber siteleri tarafından homofobik bir dille hedef gös
(Okunma:2502)

Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları
Türkiye Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başarılı oyuncusu Ebrar Karakurt, kız arkadaşıyla paylaştığı fotoğrafla gündeme geldi. Karakurt tepkilerin ardından paylaşımını silerken DW Türkçe sporda homofo
(Okunma:2046)

Bakanlık'ın Boğaziçi savunması: Tutuklamalar hukuka uygun
Adalet Bakanlığı, Kabe soruşturması kapsamında yapılan tutuklamalara ilişkin Anayasa Mahkemesi'ne verdiği cevapta, eşcinselliğin İslam'a göre haram olduğunu belirterek tutuklamaların kanuna uygun oldu
(Okunma:1958)Diger haberler:
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50

 Toplam Haber :1224