Chobani'ye "lezbiyen" tepkisi
abd'de en çok satılan yoğurt markası chobani, yayınladığı son reklam filmiyle ülkedeki eşcinsellik karşıtlarının tepkisini çekti. hamdi ulukaya'nın sahip olduğu yoğurt markası chobani, abd'de eşcinsellik karşıtı grupların tepkisini çekti. chobani, iki kadının yatakta yer aldığı son reklamıyla "1 ..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Monster-Cani
Simurg Nakrut
Avaz Avaz Resimler Çizmeli Çocuklar İçin!
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Google’dan trans erkek geçiş süreci reklamı

google bir trans erkeğin cinsiyet geçiş sürecini anlattığı yeni bir reklam yayınladı. dünyanın çeşitli yerlerindeki onur haftası etkinliklerinde yayınlanan reklam, jake adındaki trans erkeğin çocukluğu hakkında konuşmasıyla başlıyor. reklamın ilerleyen dakikalarında jake, trans erkek bir çocuk ol..
Hormonlu Domates adayları belli oldu

11. hormonlu domates homofobi-transfobi ödülleri’nde kimleri görmek istersiniz? oylamaya katılın, homofobik ve transfobikler ödülsüz kalmasın... hormonlu domates homofobi-transfobi ödülleri bu yıl 11. kez sahiplerine gidecek. lgbtİ onur haftası kapsamında ödüller, 24 haziran çarşamba akşamı şişli k..
Annesi lezbiyen ilişkiyi onayladı

'alacakaranlık' serisindeki 'bella swan' karakteriyle tanına kristen stewart, iki yıl önce rol arkadaşı robert pattinson ile yollarını ayırmıştı. bu süre içinde adı kimseyle anılmayan oyuncu, 6 aydır asistanı alicia cargile ile ayrılmaz ikili oldu. yakınlıklarının aşka dönüşüğü konuşulan stewart ..
Meksika'da eşcinsel evlilik artık serbest

meksika, mahkeme kararıyla eşcinsel evliliği serbest bıraktı. meksika'da yüksek mahkeme, eşcinsel evliliğin engellenmesinin anayasal olmadığına karar verdi. kararın ardından parlamentodan yasal düzenleme çıkmamış olsa bile eşcinsel çiftlerin evlenmesinin önündeki engelin kalktığı belirtiliyor. n..
TODAP: Homofobik/Transfobik Kitapları Almıyoruz!

toplumsal dayanışma İçin psikologlar derneği (todap) toplumu homofobik ve transfobik kitaplar almamaya çağırdı. bunun için change.org’da bir kampanya başlatan todap boykot çağrısının yanında lgbtİ varoluşları “hastalık” olarak tanımlayan “onarım terapisi”, “düzeltme terapisi” gibi uygulamaları tavsi..
Onur Yürüyüşü`nde eşit temsiliyet istendi

İzmir lgbtİ İnsaiyatifi ve gökkuşağı dayanışma ağı'nın düzenlediği onur yürüyüşü'ne katılan aktivistler, lgbtİ'ler için eşit temsiliyet istedi. İzmir lgbtİ İnsaiyatifi ve gökkuşağı dayanışma ağı tarafından kıbrıs şehitleri caddesi'nde 3.kez onur yürüyüşü düzenlendi. yürüyüşe, hdp İl eşbaşkanı ca..
Atina`da "11.Eşcinseller Gurur Yürüyüşü"

yunanistan'ın başkenti atina'da, bu yıl 11'incisi düzenlenen, "eşcinseller gurur yürüyüşü"ne ülkenin farklı şehirlerinden çok sayıda kişi katıldı. klathmonos meydanı'nda toplanan yüzlerce eşcinsel, parlamento binasının da bulunduğu sintagma meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. müzik eşliğinde dans..
23. İstanbul LGBTİ Onur Haftası başlıyor!

“normal” temasıyla düzenlenecek 23. İstanbul lgbtİ onur haftası’nda paneller, filmler, atölyeler, gösteriler ve partilerden oluşan dopdolu program tüm haftaya yayılıyor. hafta, 28 haziran pazar günü saat 17.00’da İstiklal caddesi’nde yapılacak 13. onur yürüyüşü ile binlerce kişiyi buluşturacak. h..
Diger haberler:
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45

 Toplam Haber :1224

En son yapılan okuyucu yorumları
- esaretin_bedeli : Asıl fiziki saldırıdan endişem var.Evde yolda koruması olması lazım.Maalesef TC de yobaz çok. (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- ZiFiRi : Herkes dininde özgür olmalı,onun/bunun dinine laf atmak kimsenin haddi değil! (Haber:Amsterdam, kadın ve eşcinselleri aşağılayan vaazla..)
- Nora88 : Hep böyle tipler zaten seks partilerine katılıyor fazla bastırmaktan seviyeli ilişki kuramayıp insan (Haber:..)
- xBeyz : Ne gariplik varsa bu hindistanda var. Akraba evliliği diye mutasyon geçirdiler ülkece. (Haber:İnanılmaz olay: Hamile kalamayan kadın doktorda er..)
- xBeyz : Netflix adamın dibi (Haber:“Maalesef tüm eşcinsellerin çok önemli olduğunu he..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı
Türkiye A milli Voleybol takımının voleybolcusu Ebrar Karakurt, sosyal medya hesabından sevgilisi ile paylaşım yapması ardından bazı hesaplar ve haber siteleri tarafından homofobik bir dille hedef gös
(Okunma:2500)

Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları
Türkiye Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başarılı oyuncusu Ebrar Karakurt, kız arkadaşıyla paylaştığı fotoğrafla gündeme geldi. Karakurt tepkilerin ardından paylaşımını silerken DW Türkçe sporda homofo
(Okunma:2046)

Bakanlık'ın Boğaziçi savunması: Tutuklamalar hukuka uygun
Adalet Bakanlığı, Kabe soruşturması kapsamında yapılan tutuklamalara ilişkin Anayasa Mahkemesi'ne verdiği cevapta, eşcinselliğin İslam'a göre haram olduğunu belirterek tutuklamaların kanuna uygun oldu
(Okunma:1958)Diger haberler:
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45

 Toplam Haber :1224