Onur Yürüyüşü İzmir`de yasaklandı
konak kent konseyi girişimiyle İzmir’de düzenlenmek istenen onur yürüyüşü, İzmir valiliği tarafından ‘terör örgütü propagandası yapılacağına dair istihbarat alınmasından ötürü’ yasaklandı. vali yardımcısı mustafa harputlu imzalı yasak kararı yazılı bir tebligatla konak kent konseyi başkanı hamit ..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Monster-Cani
Simurg Nakrut
Avaz Avaz Resimler Çizmeli Çocuklar İçin!
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Tel Aviv’deki onur yürüyüşüne 200 bin eşcinsel katıldı

İsrail’in başkenti tel aviv’de onbinlerce eşcinsel sokaklara döküldü. bu yıl yapılan onur yürüyüşünde eşcinseller İsrail’i şiddet politikalarıyla anılan imajını toz pembe göstermek için etkinliği kullanmakla suçluyor. tel aviv belediyesi yürüyüşe yaklaşık 200 bin kişinin katıldığını belirtti. İsr..
LGBTİ dergisi Gzone`dan ‘görünürlük’ için albüm

türkiye'nin eşcinsel yaşam ve kültür dergisi gzone ve emi-universal müzik işbirliğiyle hazırlanan “gzone rainbow anthems” albümü çıktı. ana akımda lgbt görünürlüğünü hedefleyen “gzone rainbow anthems – gökkuşağı marşları” projesinin ilk ayağı olan bu derleme albümde lgbtlerin en sevdiği yabancı ..
2. Denizli ONUR Yürüyüşü 5 Haziranda

24. onur haftası kapsamında 2. denizli onur yürüyüşü'nü gerçekleştireceğiz. 5 haziran pazar günü, saat 17.00'de, denizli İl gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğü önünde buluşuyoruz. #yürüyozgari denizli lgbtİ ve aileleri..
Eşcinsel görünürlük ABD’de 2’ye katlandı

abd’de yapılan bir araştırmaya göre ‘en az bir kez eşcinsel deneyim yaşadığını’ söyleyenlerin oranı 25 yılda iki katına çıktı. abd’de 30 bin kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre 1990’da “kendi cinsiyle en az bir defa cinsel deneyim yaşadığını belirten erkeklerin oranı” yüzde 4.5 iken 2014’te bu..
Neo-Naziler Uyardı: “Onur Etkinliği Olursa Kan Akar”

ukrayna’daki neo-naziler, ülkenin ortodoks kilisesinden destek alıyor ve uzun zamandır lgbti bireyleri ve onur etkinliklerini hedef alıyor. daha bu yıl mart ayında, homofobik bir grup lgbti konferansının düzenlendiği otele taş ve fişeklerle saldırdı. polis etkinliği durdurmak zorunda kalsa da tek..
4. İZMİR ONUR YÜRÜYÜŞÜ ÇAĞRI METNİ

“en iyi zamanlardı; en kötü zamanlardı. bilgelik çağıydı; ahmaklık çağıydı. İnanç dönemiydi; şüphecilik dönemiydi. aydınlığın mevsimiydi; karanlığın mevsimiydi. umut baharıydı; umutsuzluk kışıydı. öncemizde her şeyimiz vardı; öncemizde hiçbir şeyimiz yoktu. hepimiz doğrudan cennete gidiyorduk; hepim..
Türk Tabipleri Birliği’nden ‘Hekimler İçin LGBTİ Sağlığı’ broşürü

“her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılabilmesi ortak bir çabayı gerektiriyor" türk tabipleri birliği (ttb) lgbtİ’lerin sağlığa erişimindeki sorunları çözmek için broşür yayınladı. broşür, lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel ve intersekslerin (lgbtİ) sağlık hizmetine ulaşımına ilişkin hatırla..
‘Kayıp Balık Nemo’nun yeni filminde lezbiyen bir çift mi yer alacak?

“kayıp balık nemo”nun devam filminin geçtiğimiz günlerde yayımlanan fragmanı, filmin bir lezbiyen çifti gösteren ilk disney pixar filmi olabileceğine dair tartışmalara yol açtı. 2003’ün ne çok izlenen filmlerinden olan ve bir palyaço balığının maceralarını anlatan “kayıp balık nemo”nun devam film..
Diger haberler:
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 Toplam Haber :1224

En son yapılan okuyucu yorumları
- bigbaby : İçne suyu yok bu problem ama eşcinsellik rahat :) (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- esaretin_bedeli : Asıl fiziki saldırıdan endişem var.Evde yolda koruması olması lazım.Maalesef TC de yobaz çok. (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- ZiFiRi : Herkes dininde özgür olmalı,onun/bunun dinine laf atmak kimsenin haddi değil! (Haber:Amsterdam, kadın ve eşcinselleri aşağılayan vaazla..)
- Nora88 : Hep böyle tipler zaten seks partilerine katılıyor fazla bastırmaktan seviyeli ilişki kuramayıp insan (Haber:..)
- xBeyz : Ne gariplik varsa bu hindistanda var. Akraba evliliği diye mutasyon geçirdiler ülkece. (Haber:İnanılmaz olay: Hamile kalamayan kadın doktorda er..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)


Diger haberler:
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 Toplam Haber :1224