ELLEN ÖDÜL ALDI, KONUŞMASI GECEYE DAMGA VURDU
amerikalı açık lezbiyen talk show sunucusu ellen degeneres, geçtiğimiz akşam people’s choice ödüllerinde humanitarian (İnsaniyetçi) ödülünü aldı. ödülü alırken yaptığı konuşma ise geceye damga vurdu. ellen yaptığı konuşmada “bugüne kadar pek çok ödül aldım. elbette hepsi önemli ama bu ödülü sadec..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Monster-Cani
Simurg Nakrut
Avaz Avaz Resimler Çizmeli Çocuklar İçin!
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Lezbiyen sendikacı İngiltere'nin Şeref Rütbesi'ni reddetti

İngiltere'de yaşayan lezbiyen sendikacı phyll opoku gyimah, britanya İmparatorluğu şeref rütbesi'ni reddetti. gyimah rütbeyi neden reddettiğine, "ben imparatorluğa inanmıyorum" sözleriyle açıklık getirdi. İngiltere'de faaliyet gösteren black pride/siyah örgütünün onursal başkanı ve kamusal & tica..
JENNIFER LAWRENCE: KENDİMİ GÜÇLÜ VE EDEPSİZ BİR LEZBİYEN OLARAK TANIMLAYABİLİRİM

açlık oyunları’nın başarılı oyuncusu jennifer lawrence, ocak ayında glamour dergisinin kapak yıldızı oldu. dergi içerisinde bulunan röportajda stilini tanımlaması istenen oyuncu, ”kendimi güçlü ve edepsiz bir lezbiyen olarak görüyorum” dedi. ”beni kırmızı halılarda hep fazla dişi kostümler içind..
‘Gelecek Queer’ sergisinde zil çaldı, dersler başlıyor!

kaos gl’nin İstanbul’daki ev sergisi ‘gelecek queer’, queer teori derslerine ve lezbiyen biseksüel feminist buluşmalara ev sahipliği yapacak. kaos gl'nin yirminci kuruluş yılında kazanılan nefes alanlarını hatırlamak ve genişletmek için kurulan ev sergisi ‘gelecek queer’ sergisi kapsamında farklı..
İşten atıldı, sebep çarpıtıldı

özel sektörde çalışan lgbtİ bireyler cinsel tercihlerini aşağılanacakları ve işten çıkarılacakları korkusuyla gizliyor, iş arkadaşlarına karşı her alanda daha dikkatli olmak zorunda kalıyorlar kaos gl derneği, lgbtİ bireylerin iş hayatında özel sektörde yaşadıklarını raporladı. özel sektörde yaşa..
Sadece bir vücut parçası

2 lezbiyen bireyden oluşan müzik grubu briaandchrissy, seksüellikten arınıldığında cinsel organlara dokunmanın nasıl bir şey olduğunu göstermek için ilginç bir deney yaptılar. youtube kanallarında yayınladıkları video için daha önce hiçbir penise dokunmamış lezbiyenlerden bunu yapmaları ve düşüncele..
5. Pembe Hayat KuirFest

14-21 ocak / ankara 22-24 ocak / i̇stanbul pembe hayat lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve trans (lgbtt) dayanışma derneği tarafından düzenlenen pembe hayat kuirfest beşinci yılını kutluyor. kuirfest’in bu seneki mekânları ankara’da büyülü fener sineması, çağdas..
Fener Rum Patrikhanesi: Kilisemiz eşcinsel evliliği kutsamaz

yunanistan’da eşcinsel çiftlerin kanun önünde eşit olmasının önünü açan "medeni birliktelik" yasasının parlamentoda kabul edilmesiyle birlikte İstanbul’daki fener rum ortodoks patrikhaneside karara tepki gösterdi. İstanbul fener rum ortodoks patrikhanesi, yunanistan’da eşcinsel çiftler için çıkar..
Yunanistan eşcinsel evliliğe 'evet' dedi

yunanistan parlamentosu, eşcinsel çiftlerin evliliğini yasal kılan kanun değişikliğini kabul etti. yunanistan bu kararı alan avrupa'nın 14, dünyanın 19. ülkesi oldu yunanistan parlamentosu, eşcinsel çiftlerin evlenmelerinin önünü açan yasal düzenlemeyi kabul etti. ortodoks kilisesinin uzun yıllar..
Diger haberler:
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38

 Toplam Haber :1224

En son yapılan okuyucu yorumları
- esaretin_bedeli : Asıl fiziki saldırıdan endişem var.Evde yolda koruması olması lazım.Maalesef TC de yobaz çok. (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- ZiFiRi : Herkes dininde özgür olmalı,onun/bunun dinine laf atmak kimsenin haddi değil! (Haber:Amsterdam, kadın ve eşcinselleri aşağılayan vaazla..)
- Nora88 : Hep böyle tipler zaten seks partilerine katılıyor fazla bastırmaktan seviyeli ilişki kuramayıp insan (Haber:..)
- xBeyz : Ne gariplik varsa bu hindistanda var. Akraba evliliği diye mutasyon geçirdiler ülkece. (Haber:İnanılmaz olay: Hamile kalamayan kadın doktorda er..)
- xBeyz : Netflix adamın dibi (Haber:“Maalesef tüm eşcinsellerin çok önemli olduğunu he..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı
Türkiye A milli Voleybol takımının voleybolcusu Ebrar Karakurt, sosyal medya hesabından sevgilisi ile paylaşım yapması ardından bazı hesaplar ve haber siteleri tarafından homofobik bir dille hedef gös
(Okunma:2502)

Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları
Türkiye Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başarılı oyuncusu Ebrar Karakurt, kız arkadaşıyla paylaştığı fotoğrafla gündeme geldi. Karakurt tepkilerin ardından paylaşımını silerken DW Türkçe sporda homofo
(Okunma:2046)

Bakanlık'ın Boğaziçi savunması: Tutuklamalar hukuka uygun
Adalet Bakanlığı, Kabe soruşturması kapsamında yapılan tutuklamalara ilişkin Anayasa Mahkemesi'ne verdiği cevapta, eşcinselliğin İslam'a göre haram olduğunu belirterek tutuklamaların kanuna uygun oldu
(Okunma:1958)Diger haberler:
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38

 Toplam Haber :1224