Türkiye’de Lezbiyen, Gey, Biseksüel ve Trans (LGBT) Bireylerin Sosyal ve Ekonomik Sorunları Araştırmasının Özet Sonuçları
türkiye’de lezbiyen, gey, biseksüel ve trans (lgbt) bireylerin sosyal ve ekonomik sorunları araştırması cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli ayrımcılığın lgbt bireylerin yaşamlarında yarattığı sosyal ve ekonomik sorunlara ilişkin önemli ipuçları sunuyor. araştırmanın sonuçları lgbt bireylerin ..

Köşe Yazıları
Ogan İnsan‏
İyi geldi, Size Geldiler Mi?
Simurg Nakrut
2020 2021
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Eşcinsel evlilik bütün ABD eyaletlerinde serbest!

abd'de büyük bir sorun haline gelen eşcinsel evlilikler, yıllardır hangi eyaletlerde yasal olup olmadığı konusunda tartışmalar yaratıyordu. abd yüksek mahkemesinin son aldığı bir karar bu sorunu sonsuza kadar ortadan kaldırdı! 11 yıl önce massachusetts'te eşcinsel evliliklerin serbest bırakılması..
Google`dan sanal "Androidify Onur Yürüyüşü"

eşcinsellerin her yıl düzenlediği onur yürüyüşü etkinliğine, bu yıl google'dan da destek geldi! eşcinsellerin geçiş törenleri düzenlediği onur yürüyüşü etkinliği bu yıl da gerçekleştiriliyor ve önemli bir de misafiri var: google. şirket, web ve android cihazlarda kullanılabilen androidify kara..
ABD İstanbul Başkonsolosluğu`na LGBTİ bayrağı asıldı

abd İstanbul başkonsolosluğu,lgbt hareketinin sembolü olan gökkuşağı bayrağını sergiliyor. konsolosluk, astıkları bayrağın fotoğarfını da instagram'dan paylaştı. başkan obama'nın 2015 haziran ayını lezbiyen, gey, biseksüel ve trans onurayı ilan eden bildirgesinin ardından, a.b.d.'nin İstanbul baş..
Ataşehir Belediyesi’nden Onur Haftası’na Destek

dünya’da ve türkiye’de firmalar ve kurumlar onur haftası’nı kutluyorlar, geçtiğimiz seneden bu yana hem İngiliz konsolosluğu hem de amerikan konsolosluğu binalarına gökkuşağı bayrağı asarlarken bu senenin en ilginç hareketi ise ataşehir belediyesi’nden geldi, ataşehir belediyesi sosyal medya hesapla..
Roma'da Eşcinsel Evlilik Karşıtı Eylem

İtalya'da hükümetin eşcinsel evliliği tanıma hazırlığı tepkiye yol açtı. katolik kilisesi'ne bağlı kuruluşların çağrısıyla düzenlenen mitinge yüz binlerce kişi katıldı. İtalya'nın başkenti roma'da "çocuklarımızı savunalım" sloganıyla düzenlenen mitinge katılım organizatörlere göre 1 milyonu buldu. İ..
Eşcinsel Hakları Destekçisi Psikopos Vatikan Yolcusu

eşcinsel hakları aktivisti, antwerp psikoposu johan bonny, ekim ayı içerisinde organize edilen vatikan toplantısında kilisesini temsil ederek vatikan’da bulunacak. geçen aralık ayı içeirinsde, lgbt’lerin de kilise tarafından içselleştirilmesi gerekliliğini belirten ve bu yönde söyleşilerde veren,..
Chobani'ye "lezbiyen" tepkisi

abd'de en çok satılan yoğurt markası chobani, yayınladığı son reklam filmiyle ülkedeki eşcinsellik karşıtlarının tepkisini çekti. hamdi ulukaya'nın sahip olduğu yoğurt markası chobani, abd'de eşcinsellik karşıtı grupların tepkisini çekti. chobani, iki kadının yatakta yer aldığı son reklamıyla "1 ..
Google’dan trans erkek geçiş süreci reklamı

google bir trans erkeğin cinsiyet geçiş sürecini anlattığı yeni bir reklam yayınladı. dünyanın çeşitli yerlerindeki onur haftası etkinliklerinde yayınlanan reklam, jake adındaki trans erkeğin çocukluğu hakkında konuşmasıyla başlıyor. reklamın ilerleyen dakikalarında jake, trans erkek bir çocuk ol..
Diger haberler:
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43

 Toplam Haber :1213

En son yapılan okuyucu yorumları
- ZiFiRi : Herkes dininde özgür olmalı,onun/bunun dinine laf atmak kimsenin haddi değil! (Haber:Amsterdam, kadın ve eşcinselleri aşağılayan vaazla..)
- Nora88 : Hep böyle tipler zaten seks partilerine katılıyor fazla bastırmaktan seviyeli ilişki kuramayıp insan (Haber:..)
- xBeyz : Ne gariplik varsa bu hindistanda var. Akraba evliliği diye mutasyon geçirdiler ülkece. (Haber:İnanılmaz olay: Hamile kalamayan kadın doktorda er..)
- xBeyz : Netflix adamın dibi (Haber:“Maalesef tüm eşcinsellerin çok önemli olduğunu he..)
- MaRJiNaL : Çok güzel bir liste olmuş ama maalesef çoğunu izleyemiyoruz sitede film izleyebilseydik keşke umarı (Haber:Sonu Mutlu Biten 15 Muhteşem Lezbiyen Filmi..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
Almanya'nın bir köyündeki lezbiyen papaz çift
Ellen ve Stefanie Radtke evli bir lezbiyen çift. Her ikisi de Protestan Kilisesi‘nde papaz ve bir YouTube yıldızı. Çift üç yıl önce Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletindeki Eime köyüne atandı. Köydeki
(Okunma:782)Diger haberler:
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43

 Toplam Haber :1213