Tel Aviv'de eşcinsel yürüyşüne on binlerce kişi katıldı
İsrail'in başkenti tel aviv'de bu yıl onyedincisi düzenlenen "eşcinseller gurur yürüyüşü"ne on binlerce eşcinsel katıldı. tel aviv'deki meir park'ta öğle saatlerinde toplanmaya başlayan eşcinseller için polis geniş güvenlik önlemleri aldı. şehir içinde birçok yolu trafiğe kapatan polis, çevredeki..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Monster-Cani
Simurg Nakrut
Avaz Avaz Resimler Çizmeli Çocuklar İçin!
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
İngiliz sinemasında cinsiyet ve kimlik

pera film, “grayson perry: küçük farklılıklar” sergisi kapsamında düzenlediği “tam benlik: İngiliz sinemasında cinsiyet ve kimlik” temalı film gösterimlerine devam ediyor. 28 haziran’a kadar devam edecek gösterimler izleyiciyi cinsiyet, kimlik ve deneyimlere odaklanan özgün hikayeler arasında bir yo..
Aynı Dizide Oynayan Lezbiyen Ünlüler Evlilik Kararı Aldı

beraber oynadıkları dizide tanışıp birbirlerine aşık olan iki ünlü, evlilik kararı aldı. çift, yaptıkları açıklamada bundan sonra beraber yaşamak istediklerini duyurdu. İngiliz kanalı bbc'nin iki ünlü lezbiyeni evleneceklerini duyurdu. olayın kahramanları luisa bradshaw ve annette yeo da bu karar..
Lezbiyen çifte trans babadan velayet davası

İngiltere'deki açılan bir babalık davası duyanları hayrete düşürdü. hikaye lezbiyen bir çift olan rachel ve helen'in gay bir donörden aldıkları spermle çocuk sahibi olmalarıyla başlıyor. alice adında bir çocuk dünyaya getiren helen, üç yıl sonra rachel'den ayrılmaya karar verdi. biyolojik olarak an..
Ünlü mekan trans çalışanına böyle dedi: 'Müftüyle görüş sana yol göstersin'

İstanbul bakırköy capacity avm'de bulunan komşu fırın mağazasında bir trans erkek işten çıkarıldı. lgbtİ'ler bu durumu bir açıklamayla protesto etti. açıklamada, "avm’de ocak ayından bu yana çalışan ve mart’tan beri geçiş sürecine başlamış olan bir trans erkek, durumunu mağaza müdürüyle konuştuğunda..
İzmit`te LBGTİ eylemi

lezbiyen, gay, biseksüel, transgender ve İnterseks birliği (lbgtİ) üyesi bir grup, İzmit'te nefret cinayetleri ve eşcinsellere karşı yapılan saldırıları kınadı. yapılan açıklamada, baskılara rağmen türkiye'de lgbtİ üyelerinin 'görünmezlik cenderesinden' artık kurtulduğu belirtildi. İzmit'te dü..
İrlanda eşcinsel evliliğe evet dedi

İrlanda'da eşcinsellerin evlenmesine izin veren yasa referandumda oylandı. resmi olmayan sonuçlara göre evet oyu kullananlar referandumu açık ara kazandı katolik düşünce kuruluşu iona enstitüsü direktörü david quinn, referandumu "evet" diyenlerin kazandığını kabul etti. eşcinsel evliliklerin yasala..
MAGNUM’DAN LGBT TEMALI REKLAM FİLMİ

daha önce hep seksi kadınlar ve şık, yakışıklı erkeklerin flörtleşmelerine eşlik eden ve onları hazzın peşinde sürükleyen magnum’un yeni kampanyasında, bu defa hazzın peşine düşenler havalı drag queen’ler. filmin ilk gösterimi geçtiğimiz günlerde cannes film festivali’nde yapıldı. filmde gösteri ..
David Reimer ve Cinsiyet Değiştirme Vakası

22 ağustos 1965'te winnipeg, kanada'da doğan david reimer ve ikizi brian'a onlar daha 6 aylıkken idrar yapmalarında meydana gelen bir sıkıntıdan ötürü fimoz adı verilen bir hastalığın teşhisi kondu. kısa sürede riskli hal alan bu hastalık ile mücadele etmek amacıyla doktorlar, tıbbi amaçlarla çok na..
Diger haberler:
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46

 Toplam Haber :1224

En son yapılan okuyucu yorumları
- esaretin_bedeli : Asıl fiziki saldırıdan endişem var.Evde yolda koruması olması lazım.Maalesef TC de yobaz çok. (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- ZiFiRi : Herkes dininde özgür olmalı,onun/bunun dinine laf atmak kimsenin haddi değil! (Haber:Amsterdam, kadın ve eşcinselleri aşağılayan vaazla..)
- Nora88 : Hep böyle tipler zaten seks partilerine katılıyor fazla bastırmaktan seviyeli ilişki kuramayıp insan (Haber:..)
- xBeyz : Ne gariplik varsa bu hindistanda var. Akraba evliliği diye mutasyon geçirdiler ülkece. (Haber:İnanılmaz olay: Hamile kalamayan kadın doktorda er..)
- xBeyz : Netflix adamın dibi (Haber:“Maalesef tüm eşcinsellerin çok önemli olduğunu he..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı
Türkiye A milli Voleybol takımının voleybolcusu Ebrar Karakurt, sosyal medya hesabından sevgilisi ile paylaşım yapması ardından bazı hesaplar ve haber siteleri tarafından homofobik bir dille hedef gös
(Okunma:2500)

Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları
Türkiye Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başarılı oyuncusu Ebrar Karakurt, kız arkadaşıyla paylaştığı fotoğrafla gündeme geldi. Karakurt tepkilerin ardından paylaşımını silerken DW Türkçe sporda homofo
(Okunma:2046)

Bakanlık'ın Boğaziçi savunması: Tutuklamalar hukuka uygun
Adalet Bakanlığı, Kabe soruşturması kapsamında yapılan tutuklamalara ilişkin Anayasa Mahkemesi'ne verdiği cevapta, eşcinselliğin İslam'a göre haram olduğunu belirterek tutuklamaların kanuna uygun oldu
(Okunma:1958)Diger haberler:
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46

 Toplam Haber :1224