Meksika'da eşcinsel evlilik artık serbest
meksika, mahkeme kararıyla eşcinsel evliliği serbest bıraktı. meksika'da yüksek mahkeme, eşcinsel evliliğin engellenmesinin anayasal olmadığına karar verdi. kararın ardından parlamentodan yasal düzenleme çıkmamış olsa bile eşcinsel çiftlerin evlenmesinin önündeki engelin kalktığı belirtiliyor. n..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Herkes Karşı, Herkese Karşı
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
TODAP: Homofobik/Transfobik Kitapları Almıyoruz!

toplumsal dayanışma İçin psikologlar derneği (todap) toplumu homofobik ve transfobik kitaplar almamaya çağırdı. bunun için change.org’da bir kampanya başlatan todap boykot çağrısının yanında lgbtİ varoluşları “hastalık” olarak tanımlayan “onarım terapisi”, “düzeltme terapisi” gibi uygulamaları tavsi..
Onur Yürüyüşü`nde eşit temsiliyet istendi

İzmir lgbtİ İnsaiyatifi ve gökkuşağı dayanışma ağı'nın düzenlediği onur yürüyüşü'ne katılan aktivistler, lgbtİ'ler için eşit temsiliyet istedi. İzmir lgbtİ İnsaiyatifi ve gökkuşağı dayanışma ağı tarafından kıbrıs şehitleri caddesi'nde 3.kez onur yürüyüşü düzenlendi. yürüyüşe, hdp İl eşbaşkanı ca..
Atina`da "11.Eşcinseller Gurur Yürüyüşü"

yunanistan'ın başkenti atina'da, bu yıl 11'incisi düzenlenen, "eşcinseller gurur yürüyüşü"ne ülkenin farklı şehirlerinden çok sayıda kişi katıldı. klathmonos meydanı'nda toplanan yüzlerce eşcinsel, parlamento binasının da bulunduğu sintagma meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. müzik eşliğinde dans..
23. İstanbul LGBTİ Onur Haftası başlıyor!

“normal” temasıyla düzenlenecek 23. İstanbul lgbtİ onur haftası’nda paneller, filmler, atölyeler, gösteriler ve partilerden oluşan dopdolu program tüm haftaya yayılıyor. hafta, 28 haziran pazar günü saat 17.00’da İstiklal caddesi’nde yapılacak 13. onur yürüyüşü ile binlerce kişiyi buluşturacak. h..
Tel Aviv'de eşcinsel yürüyşüne on binlerce kişi katıldı

İsrail'in başkenti tel aviv'de bu yıl onyedincisi düzenlenen "eşcinseller gurur yürüyüşü"ne on binlerce eşcinsel katıldı. tel aviv'deki meir park'ta öğle saatlerinde toplanmaya başlayan eşcinseller için polis geniş güvenlik önlemleri aldı. şehir içinde birçok yolu trafiğe kapatan polis, çevredeki..
İngiliz sinemasında cinsiyet ve kimlik

pera film, “grayson perry: küçük farklılıklar” sergisi kapsamında düzenlediği “tam benlik: İngiliz sinemasında cinsiyet ve kimlik” temalı film gösterimlerine devam ediyor. 28 haziran’a kadar devam edecek gösterimler izleyiciyi cinsiyet, kimlik ve deneyimlere odaklanan özgün hikayeler arasında bir yo..
Aynı Dizide Oynayan Lezbiyen Ünlüler Evlilik Kararı Aldı

beraber oynadıkları dizide tanışıp birbirlerine aşık olan iki ünlü, evlilik kararı aldı. çift, yaptıkları açıklamada bundan sonra beraber yaşamak istediklerini duyurdu. İngiliz kanalı bbc'nin iki ünlü lezbiyeni evleneceklerini duyurdu. olayın kahramanları luisa bradshaw ve annette yeo da bu karar..
Lezbiyen çifte trans babadan velayet davası

İngiltere'deki açılan bir babalık davası duyanları hayrete düşürdü. hikaye lezbiyen bir çift olan rachel ve helen'in gay bir donörden aldıkları spermle çocuk sahibi olmalarıyla başlıyor. alice adında bir çocuk dünyaya getiren helen, üç yıl sonra rachel'den ayrılmaya karar verdi. biyolojik olarak an..
Diger haberler:
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46

 Toplam Haber :1229

En son yapılan okuyucu yorumları
- Firuz : Bence çok güzel imkan olsa da bizim ülkemizde de böle bişe olsa madem dışlanılıyor (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- xblackcatx : Tecavüz cinayete gelince sessiz olun ama insanların fikirleri tercihleri söz konusu olunca insanlıkt (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- Gulben : (Haber:Lezce.com 10. Yılını Sizlerle Kutluyor - Parti Zam..)
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)


Diger haberler:
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46

 Toplam Haber :1229