`Şam`da eşcinsel bir kız` belgesel oldu
suriye hükümeti hakkında kara propaganda için kullanılan sahte “online” hesap amina’nın konu edildiği belgesel sundance film festivali kapsamında 24 temmuzda ilk gösterimini yapacak. “şam’da bir lezbiyen: amina’nın profili” adıyla izleyicilerin karşısına çıkacak olan belgeselde, suriye savaşının ..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Monster-Cani
Simurg Nakrut
Avaz Avaz Resimler Çizmeli Çocuklar İçin!
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Twitter’dan Coca Cola’ya tüm dünya gökkuşağına boyandı

tüm dünyada lgbtİ onur haftalarının düzenlendiği haziran ayında dev markalar ve kurumlar da desteklerini göstermek için logolarını gökkuşağına boyadı. abd yüksek mahkemesi’nin ülkedeki bütün eyaletlerde eşcinsel evliliği anayasal hak olduğuna karar vermesinin ardından başta beyaz saray olmak üzer..
Türkiye’de Lezbiyen, Gey, Biseksüel ve Trans (LGBT) Bireylerin Sosyal ve Ekonomik Sorunları Araştırmasının Özet Sonuçları

türkiye’de lezbiyen, gey, biseksüel ve trans (lgbt) bireylerin sosyal ve ekonomik sorunları araştırması cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli ayrımcılığın lgbt bireylerin yaşamlarında yarattığı sosyal ve ekonomik sorunlara ilişkin önemli ipuçları sunuyor. araştırmanın sonuçları lgbt bireylerin ..
Eşcinsel evlilik bütün ABD eyaletlerinde serbest!

abd'de büyük bir sorun haline gelen eşcinsel evlilikler, yıllardır hangi eyaletlerde yasal olup olmadığı konusunda tartışmalar yaratıyordu. abd yüksek mahkemesinin son aldığı bir karar bu sorunu sonsuza kadar ortadan kaldırdı! 11 yıl önce massachusetts'te eşcinsel evliliklerin serbest bırakılması..
Google`dan sanal "Androidify Onur Yürüyüşü"

eşcinsellerin her yıl düzenlediği onur yürüyüşü etkinliğine, bu yıl google'dan da destek geldi! eşcinsellerin geçiş törenleri düzenlediği onur yürüyüşü etkinliği bu yıl da gerçekleştiriliyor ve önemli bir de misafiri var: google. şirket, web ve android cihazlarda kullanılabilen androidify kara..
ABD İstanbul Başkonsolosluğu`na LGBTİ bayrağı asıldı

abd İstanbul başkonsolosluğu,lgbt hareketinin sembolü olan gökkuşağı bayrağını sergiliyor. konsolosluk, astıkları bayrağın fotoğarfını da instagram'dan paylaştı. başkan obama'nın 2015 haziran ayını lezbiyen, gey, biseksüel ve trans onurayı ilan eden bildirgesinin ardından, a.b.d.'nin İstanbul baş..
Ataşehir Belediyesi’nden Onur Haftası’na Destek

dünya’da ve türkiye’de firmalar ve kurumlar onur haftası’nı kutluyorlar, geçtiğimiz seneden bu yana hem İngiliz konsolosluğu hem de amerikan konsolosluğu binalarına gökkuşağı bayrağı asarlarken bu senenin en ilginç hareketi ise ataşehir belediyesi’nden geldi, ataşehir belediyesi sosyal medya hesapla..
Roma'da Eşcinsel Evlilik Karşıtı Eylem

İtalya'da hükümetin eşcinsel evliliği tanıma hazırlığı tepkiye yol açtı. katolik kilisesi'ne bağlı kuruluşların çağrısıyla düzenlenen mitinge yüz binlerce kişi katıldı. İtalya'nın başkenti roma'da "çocuklarımızı savunalım" sloganıyla düzenlenen mitinge katılım organizatörlere göre 1 milyonu buldu. İ..
Eşcinsel Hakları Destekçisi Psikopos Vatikan Yolcusu

eşcinsel hakları aktivisti, antwerp psikoposu johan bonny, ekim ayı içerisinde organize edilen vatikan toplantısında kilisesini temsil ederek vatikan’da bulunacak. geçen aralık ayı içeirinsde, lgbt’lerin de kilise tarafından içselleştirilmesi gerekliliğini belirten ve bu yönde söyleşilerde veren,..
Diger haberler:
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44

 Toplam Haber :1224

En son yapılan okuyucu yorumları
- esaretin_bedeli : Asıl fiziki saldırıdan endişem var.Evde yolda koruması olması lazım.Maalesef TC de yobaz çok. (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- ZiFiRi : Herkes dininde özgür olmalı,onun/bunun dinine laf atmak kimsenin haddi değil! (Haber:Amsterdam, kadın ve eşcinselleri aşağılayan vaazla..)
- Nora88 : Hep böyle tipler zaten seks partilerine katılıyor fazla bastırmaktan seviyeli ilişki kuramayıp insan (Haber:..)
- xBeyz : Ne gariplik varsa bu hindistanda var. Akraba evliliği diye mutasyon geçirdiler ülkece. (Haber:İnanılmaz olay: Hamile kalamayan kadın doktorda er..)
- xBeyz : Netflix adamın dibi (Haber:“Maalesef tüm eşcinsellerin çok önemli olduğunu he..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı
Türkiye A milli Voleybol takımının voleybolcusu Ebrar Karakurt, sosyal medya hesabından sevgilisi ile paylaşım yapması ardından bazı hesaplar ve haber siteleri tarafından homofobik bir dille hedef gös
(Okunma:2502)

Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları
Türkiye Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başarılı oyuncusu Ebrar Karakurt, kız arkadaşıyla paylaştığı fotoğrafla gündeme geldi. Karakurt tepkilerin ardından paylaşımını silerken DW Türkçe sporda homofo
(Okunma:2046)

Bakanlık'ın Boğaziçi savunması: Tutuklamalar hukuka uygun
Adalet Bakanlığı, Kabe soruşturması kapsamında yapılan tutuklamalara ilişkin Anayasa Mahkemesi'ne verdiği cevapta, eşcinselliğin İslam'a göre haram olduğunu belirterek tutuklamaların kanuna uygun oldu
(Okunma:1958)Diger haberler:
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44

 Toplam Haber :1224