Homofobik ve transfobik esnaf protesto edildi
İstanbul taksim’de 28 haziran tarihindeki lgbtİ onur yürüyüşü'nde polis şiddetinden kaçmak isterken esnafın şiddetine maruz kalan lgbtİ'ler, sözlü ve fiziksel şiddete uğradıkları dükkanların önünde protesto eylemi gerçekleştirdi. İstanbul taksim’de 28 haziran tarihindeki lgbtİ onur yürüyüşü'nde p..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Herkes Karşı, Herkese Karşı
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
LGBTİ`lerden İstanbul Valisi`ne protesto: Buradayız Alışın Gitmiyoruz!

28 haziran pazar günü gerçekleşen onur yürüyüşü'ne yapılan yasa dışı polis müdahalesine lgbtİ bireylerden suç duyurusu. geçtiğimiz pazar günü yapılmak istenen onur yürüyüşü'ne karşı polisin uyguladığı şiddet nedeniyle istanbul adliyesi önünde "buradayız alışın gitmiyoruz" yazılı pankartın ardında..
CHP: LGBTİ`lilerin sorunları araştırılsın

chp İzmir milletvekili zeynep altıok öncülüğünde 47 vekil; kaos gl nefret suçları raporu’na dayanarak, lgbtİ’lerin sorunlarını araştırmak üzere meclis’te komisyon kurulmasını istedi. chp İzmir milletvekili zeynep altıok öncülüğünde 47 chp'li milletvekili tbmm başkanlığı’na lezbiyen, gey, biseksüe..
Onur Yürüyüşü’ne saldırı İzmir`de protesto edildi

İstanbul’daki lgbtİ onur yürüyüşü’ne, ramazan ayı gerekçe gösterilerek saldırılması İzmir’de lgbtİ bireylerin katılımıyla protesto edildi. İstanbul lgbtİ onur yürüyüşü’ne bu sene İstanbul valiliği tarafından ramazan ayının gerekçe gösterilerek engel olunması ve yürümek isteyenlere polisin saldır..
Rayo Vallecano eşcinsel forma ile sahaya çıkacak

İspanya'nın la liga takımlarından rayo vallecano eşcinsellerin mücadelesine destek vermek için önümüzdeki sezondan itibaren "lgbt" lezbiyen, gey, biseksüel ve transgender'lerin sembolü olan gökkuşağı renklerle çıkma kararı aldı. karar İspanya'da büyük taktir topladı. İspanya'da işçi sınıfının tak..
`Şam`da eşcinsel bir kız` belgesel oldu

suriye hükümeti hakkında kara propaganda için kullanılan sahte “online” hesap amina’nın konu edildiği belgesel sundance film festivali kapsamında 24 temmuzda ilk gösterimini yapacak. “şam’da bir lezbiyen: amina’nın profili” adıyla izleyicilerin karşısına çıkacak olan belgeselde, suriye savaşının ..
Twitter’dan Coca Cola’ya tüm dünya gökkuşağına boyandı

tüm dünyada lgbtİ onur haftalarının düzenlendiği haziran ayında dev markalar ve kurumlar da desteklerini göstermek için logolarını gökkuşağına boyadı. abd yüksek mahkemesi’nin ülkedeki bütün eyaletlerde eşcinsel evliliği anayasal hak olduğuna karar vermesinin ardından başta beyaz saray olmak üzer..
Türkiye’de Lezbiyen, Gey, Biseksüel ve Trans (LGBT) Bireylerin Sosyal ve Ekonomik Sorunları Araştırmasının Özet Sonuçları

türkiye’de lezbiyen, gey, biseksüel ve trans (lgbt) bireylerin sosyal ve ekonomik sorunları araştırması cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli ayrımcılığın lgbt bireylerin yaşamlarında yarattığı sosyal ve ekonomik sorunlara ilişkin önemli ipuçları sunuyor. araştırmanın sonuçları lgbt bireylerin ..
Eşcinsel evlilik bütün ABD eyaletlerinde serbest!

abd'de büyük bir sorun haline gelen eşcinsel evlilikler, yıllardır hangi eyaletlerde yasal olup olmadığı konusunda tartışmalar yaratıyordu. abd yüksek mahkemesinin son aldığı bir karar bu sorunu sonsuza kadar ortadan kaldırdı! 11 yıl önce massachusetts'te eşcinsel evliliklerin serbest bırakılması..
Diger haberler:
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44

 Toplam Haber :1229

En son yapılan okuyucu yorumları
- Firuz : Bence çok güzel imkan olsa da bizim ülkemizde de böle bişe olsa madem dışlanılıyor (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- xblackcatx : Tecavüz cinayete gelince sessiz olun ama insanların fikirleri tercihleri söz konusu olunca insanlıkt (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- Gulben : (Haber:Lezce.com 10. Yılını Sizlerle Kutluyor - Parti Zam..)
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)


Diger haberler:
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44

 Toplam Haber :1229