Eşcinsel görünürlük ABD’de 2’ye katlandı
abd’de yapılan bir araştırmaya göre ‘en az bir kez eşcinsel deneyim yaşadığını’ söyleyenlerin oranı 25 yılda iki katına çıktı. abd’de 30 bin kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre 1990’da “kendi cinsiyle en az bir defa cinsel deneyim yaşadığını belirten erkeklerin oranı” yüzde 4.5 iken 2014’te bu..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Herkes Karşı, Herkese Karşı
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Neo-Naziler Uyardı: “Onur Etkinliği Olursa Kan Akar”

ukrayna’daki neo-naziler, ülkenin ortodoks kilisesinden destek alıyor ve uzun zamandır lgbti bireyleri ve onur etkinliklerini hedef alıyor. daha bu yıl mart ayında, homofobik bir grup lgbti konferansının düzenlendiği otele taş ve fişeklerle saldırdı. polis etkinliği durdurmak zorunda kalsa da tek..
4. İZMİR ONUR YÜRÜYÜŞÜ ÇAĞRI METNİ

“en iyi zamanlardı; en kötü zamanlardı. bilgelik çağıydı; ahmaklık çağıydı. İnanç dönemiydi; şüphecilik dönemiydi. aydınlığın mevsimiydi; karanlığın mevsimiydi. umut baharıydı; umutsuzluk kışıydı. öncemizde her şeyimiz vardı; öncemizde hiçbir şeyimiz yoktu. hepimiz doğrudan cennete gidiyorduk; hepim..
Türk Tabipleri Birliği’nden ‘Hekimler İçin LGBTİ Sağlığı’ broşürü

“her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılabilmesi ortak bir çabayı gerektiriyor" türk tabipleri birliği (ttb) lgbtİ’lerin sağlığa erişimindeki sorunları çözmek için broşür yayınladı. broşür, lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel ve intersekslerin (lgbtİ) sağlık hizmetine ulaşımına ilişkin hatırla..
‘Kayıp Balık Nemo’nun yeni filminde lezbiyen bir çift mi yer alacak?

“kayıp balık nemo”nun devam filminin geçtiğimiz günlerde yayımlanan fragmanı, filmin bir lezbiyen çifti gösteren ilk disney pixar filmi olabileceğine dair tartışmalara yol açtı. 2003’ün ne çok izlenen filmlerinden olan ve bir palyaço balığının maceralarını anlatan “kayıp balık nemo”nun devam film..
Meclis Binası Londra Onur Geçitinde LGBT Bayrağı Asacak

onur bayrağı daha önce de eğitim bakanlığı ve bakanlar kurulu gibi pek çok devlet binasına asılmıştı. bugün ise bayrağın 24-26 haziran tarihleri arasında gerçekleşecek onur geçiti sırasında portcullis house, westminster’da asılacağı açıklandı. parlamento üyesi açıklamasında: “parlamento binası..
Walt Disney`den eşcinsel prenses geliyor

karlar ülkesi ile yeni bir prensesi hayatımıza katan walt disney elsa adlı prenses için kadın bir partner yaratmayı planlıyor. oscar ödüllü çizgi film "frozen - karlar ülkesi"nin devamında baş karakterlerden kraliçe elsa'ya bir kız arkadaş yaratma fikri sosyal medyada gündem oldu. twitter araştı..
Ankara Valiliği’nden ‘Homofobi Karşıtı’ yürüyüşe yasak

kaos gl derneği’nin 2008 yılından beri 17 mayıs uluslararası homofobi ve transfobi karşıtı gün dolayısıyla yaptığı yürüyüş, ilişkin ankara valiliği’ne yaptığı başvuru reddedildi. kaos gl derneği’nin 2008 yılından beri 17 mayıs uluslararası homofobi ve transfobi karşıtı gün dolayısıyla yaptığı yür..
Dizdarlı: "LGBTİ bireyler ayrımcılığa maruz kalmakta"

yüksek yönetim denetçisi emine dizdarlı, lgbtİ bireylere yönelik ötekileştirme, nefret suçu, nefret söylemi ve ayrımcılığı kaldırmanın önemini vurgulayarak, “21 mayıs cumartesi günü saat 17.30’da lefkoşa dereboyu’nda suitex önünde başlayacak olan onur yürüyüşünün bu ötekileştirmeyi, nefret söylemini..
Diger haberler:
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32

 Toplam Haber :1229

En son yapılan okuyucu yorumları
- Firuz : Bence çok güzel imkan olsa da bizim ülkemizde de böle bişe olsa madem dışlanılıyor (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- xblackcatx : Tecavüz cinayete gelince sessiz olun ama insanların fikirleri tercihleri söz konusu olunca insanlıkt (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- Gulben : (Haber:Lezce.com 10. Yılını Sizlerle Kutluyor - Parti Zam..)
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
Ebrar Karakurt, oyuncu sevgilisi İrem'le dudak dudağa görüntülendi
Milli voleybolcu Ebrar Karakurt, özel hayatıyla gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz aylarda sevgilisinden ayrılan Karakurt, oyuncu İrem Tuncer ile yeni bir aşka yelken açtı. İlkili, önceki akşam Kuruçeşme'
(Okunma:646)Diger haberler:
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32

 Toplam Haber :1229