Tel Aviv’deki onur yürüyüşüne 200 bin eşcinsel katıldı
İsrail’in başkenti tel aviv’de onbinlerce eşcinsel sokaklara döküldü. bu yıl yapılan onur yürüyüşünde eşcinseller İsrail’i şiddet politikalarıyla anılan imajını toz pembe göstermek için etkinliği kullanmakla suçluyor. tel aviv belediyesi yürüyüşe yaklaşık 200 bin kişinin katıldığını belirtti. İsr..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Herkes Karşı, Herkese Karşı
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
LGBTİ dergisi Gzone`dan ‘görünürlük’ için albüm

türkiye'nin eşcinsel yaşam ve kültür dergisi gzone ve emi-universal müzik işbirliğiyle hazırlanan “gzone rainbow anthems” albümü çıktı. ana akımda lgbt görünürlüğünü hedefleyen “gzone rainbow anthems – gökkuşağı marşları” projesinin ilk ayağı olan bu derleme albümde lgbtlerin en sevdiği yabancı ..
2. Denizli ONUR Yürüyüşü 5 Haziranda

24. onur haftası kapsamında 2. denizli onur yürüyüşü'nü gerçekleştireceğiz. 5 haziran pazar günü, saat 17.00'de, denizli İl gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğü önünde buluşuyoruz. #yürüyozgari denizli lgbtİ ve aileleri..
Eşcinsel görünürlük ABD’de 2’ye katlandı

abd’de yapılan bir araştırmaya göre ‘en az bir kez eşcinsel deneyim yaşadığını’ söyleyenlerin oranı 25 yılda iki katına çıktı. abd’de 30 bin kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre 1990’da “kendi cinsiyle en az bir defa cinsel deneyim yaşadığını belirten erkeklerin oranı” yüzde 4.5 iken 2014’te bu..
Neo-Naziler Uyardı: “Onur Etkinliği Olursa Kan Akar”

ukrayna’daki neo-naziler, ülkenin ortodoks kilisesinden destek alıyor ve uzun zamandır lgbti bireyleri ve onur etkinliklerini hedef alıyor. daha bu yıl mart ayında, homofobik bir grup lgbti konferansının düzenlendiği otele taş ve fişeklerle saldırdı. polis etkinliği durdurmak zorunda kalsa da tek..
4. İZMİR ONUR YÜRÜYÜŞÜ ÇAĞRI METNİ

“en iyi zamanlardı; en kötü zamanlardı. bilgelik çağıydı; ahmaklık çağıydı. İnanç dönemiydi; şüphecilik dönemiydi. aydınlığın mevsimiydi; karanlığın mevsimiydi. umut baharıydı; umutsuzluk kışıydı. öncemizde her şeyimiz vardı; öncemizde hiçbir şeyimiz yoktu. hepimiz doğrudan cennete gidiyorduk; hepim..
Türk Tabipleri Birliği’nden ‘Hekimler İçin LGBTİ Sağlığı’ broşürü

“her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılabilmesi ortak bir çabayı gerektiriyor" türk tabipleri birliği (ttb) lgbtİ’lerin sağlığa erişimindeki sorunları çözmek için broşür yayınladı. broşür, lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel ve intersekslerin (lgbtİ) sağlık hizmetine ulaşımına ilişkin hatırla..
‘Kayıp Balık Nemo’nun yeni filminde lezbiyen bir çift mi yer alacak?

“kayıp balık nemo”nun devam filminin geçtiğimiz günlerde yayımlanan fragmanı, filmin bir lezbiyen çifti gösteren ilk disney pixar filmi olabileceğine dair tartışmalara yol açtı. 2003’ün ne çok izlenen filmlerinden olan ve bir palyaço balığının maceralarını anlatan “kayıp balık nemo”nun devam film..
Meclis Binası Londra Onur Geçitinde LGBT Bayrağı Asacak

onur bayrağı daha önce de eğitim bakanlığı ve bakanlar kurulu gibi pek çok devlet binasına asılmıştı. bugün ise bayrağın 24-26 haziran tarihleri arasında gerçekleşecek onur geçiti sırasında portcullis house, westminster’da asılacağı açıklandı. parlamento üyesi açıklamasında: “parlamento binası..
Diger haberler:
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32

 Toplam Haber :1232

En son yapılan okuyucu yorumları
- Thewaves2222 : İlginç (Haber:Bahar Candan'dan canlı yayında itiraf! "İş dünyası..)
- Rahibe_sena : Ne var bunda bence çok normal ama keşke medya önünde yapmasalar şuan örnegin selin cigerci bile taşı (Haber:LGBT çiftin 'bebeğimiz oldu' paylaşımı sosyal medy..)
- Thewaves2222 : Herşey zaten çok normal bunun dışında …. (Haber:LGBT çiftin 'bebeğimiz oldu' paylaşımı sosyal medy..)
- Thewaves2222 : Bende istiyorum ❤🔥 (Haber:Arjantin ve Porto Riko güzellik kraliçeleri evlend..)
- Cecile : vay vay vay yakışır. biz de bir 200-300 yıla... :D (Haber:Arjantin ve Porto Riko güzellik kraliçeleri evlend..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)


Diger haberler:
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32

 Toplam Haber :1232